Oplevering gerenoveerd IJ-viaduct op station Amsterdam Centraal

Grondige renovatie

Na honderd jaar was het IJ-viaduct aan het eind van zijn technische levensduur en toe aan een grondige renovatie. Het betreft de constructie onder de sporen 14 en 15 en perrons 5 en 6 van station Amsterdam Centraal. Schakel & Schrale heeft het historische metselwerk en de bijbehorende natuurstenen banden van de perronwanden over een lengte van vierhonderd meter hersteld.

BAM Infra heeft een stalen viaduct aangestort met beton. Het beton uit de spoorbak werd verwijderd om de stalen draagconstructie te inspecteren en te conserveren. Vervolgens is nieuw beton aangebracht en voldoet het geheel aan de huidige normen.

Deze renovatie is een belangrijk onderdeel van ProRail’s inspanningen om station Amsterdam Centraal te moderniseren, de capaciteit te vergroten en de stad beter te verbinden met de rest van Nederland en Europa.

Duurzaam en digitaal bouwen

De renovatie sluit naadloos aan bij BAM’s strategie op het gebied van duurzaamheid en digitalisering. Zo maakten we gebruik van ons duurzamere GroenR- Beton, wat twintig procent CO2-uitstoot bespaart  ten opzichte van traditionele mengsels. Door deze toepassing bespaarden we 4.996 kg CO2. Dit is te vergelijken met de uitstoot van een autorit van Amsterdam naar Shanghai en terug. Ook zetten we in op elektrisch materieel, zoals verreikers en shovels, om emissies te beperken. Verder hergebruikten we alle perronranden van perrons 5 en 6. Daarnaast pasten we digitale technologieën toe zoals 3D-modellering en point cloud-scans, wat niet alleen de voorbereiding en uitvoering versnelde, maar ook bijdroeg aan een efficiënter proces.

Slimme combinatie in complexe operatie

De komende zeven jaar renoveert ProRail het monumentale station grondig. De werkzaamheden van BAM Infra en Schakel & Schrale zijn onderdeel van deze complexe en grootse operatie, waarbij de treinen gedurende het project blijven rijden en het station open blijft.